Marketing

Czy warto inwestować w reklamę?

By 1 stycznia 2019 Styczeń 5th, 2019 No Comments

Jednym z najważniejszych składników sukcesu każdej firmy jest efektywne pozyskiwanie klientów. Bez względu czy oferujemy usługi czy sprzedajemy towary, zawsze nasz dochód zależy od tego, czy znajdziemy na nie nabywcę. Czy warto zatem inwestować w reklamę, aby przyciągnąć nowych klientów ?

Reklama jest jednym z najpopularniejszych sposobów aby zakomunikować istnienie marki oraz zakres świadczonych usług lub oferowanych przez nią towarów i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Przedsiębiorcy może przynieść wiele korzyści, zarówno tych wymiernych, jak wzrost dochodów, jak i mniej wymiernych, ale przekładających się na sukces firmy, takich jak rozpoznawalność marki czy wykreowanie pozytywnych skojarzeń z marką wśród konsumentów.

  • W przypadku nowych firm, wykorzystanie reklamy jest wręcz konieczne, aby potencjalni klienci mogli dowiedzieć się o istnieniu firmy oraz oferowanych przez nią usługach lub towarach.
  • Obecnie na rynku powstaje wiele firm o podobnym zakresie świadczonych usług lub sprzedawanych towarów. Dobra reklama służy wyróżnieniu się na tle konkurencji i zachęceniu klienta do wybrania naszej oferty.
  • Reklama może posłużyć również wywołaniu u klienta potrzeby posiadania naszego produktu lub skorzystania z naszej oferty, co przełoży się na zwiększenie sprzedaży naszych usług.
  • Reklama może również pełnić rolę informacyjną – dzięki niej klient pozna numer telefonu do naszej firmy lub jej adres, dzięki czemu łatwiej będzie mu się z nami skontaktować.
  • Przemyślana reklama posłuży wykreowaniu określonego wizerunku naszej marki i dotarciu do grupy docelowej klientów, którzy będą najbardziej zainteresowani naszą ofertą.

Zatem reklama ma wiele zalet a nasza firma dzięki niej może zwiększyć swoje obroty, zyskać nowych klientów i utrzymać obecnych. Jednak decydując się na stworzenie reklamy swojej firmy musimy pamiętać, że jej forma, jakość i nośnik mają ogromne znaczenie. Źle zrobiona reklama może przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto zlecić realizację reklamy profesjonalnej agencji reklamowej i czuwać nad jej realizacją, by była ona spójna z tożsamością naszej marki.