Marketing

Dlaczego warto zainwestować w wizytówki?

By 1 stycznia 2019 Styczeń 5th, 2019 No Comments

Wizytówki są świetnym sposobem na promocję własnej firmy czy osoby. W prosty sposób można przekazać niezbędne informacje, a także zyskać klienta. Dodatkowo, koszt wyprodukowania jednego takiego kartonika jest na tyle mały, że można sobie spokojnie na niego pozwolić w praktycznie każdej sytuacji finansowej.

Pozyskanie klienta

Najważniejszym powodem, dla którego zawsze powinno się mieć przy sobie wizytówkę, jest chęć pozyskania klienta. Osobę zainteresowaną naszą osobą i działalnością można spotkać w każdym miejscu i o każdej porze. Ofiarowanie wizytówki jest postrzegane bardzo pozytywnie, a potencjalny kontrahent czuje się wyróżniony i indywidualnie zaproszony do skorzystania z naszych usług. Nawet jeśli dana osoba nigdy nie skorzysta z naszej działalności, to nie wykluczone, że wizytówka powędruje dalej ku znajomym i rodzinie. Rozdawanie biletów wizytowych ma charakter długoterminowy.

Nie można liczyć, że już następnego dnia do naszej siedziby zawita grono nowych klientów. Efekty widać najczęściej dopiero po kilku miesiącach, a nawet po roku. Podczas pierwszego kontaktu z klientem można dopytać, skąd posiada informacje o firmie. Tych, którzy za źródło informacji wskazują wizytówkę, warto traktować szczególnie poważnie. Istnieje duża szansa, że w przeszłości doszło do osobistego spotkania i dana osoba posiada już chociażby szczątkową opinię na nasz temat, a tym samym może polecać nas innym.

Spotkania biznesowe

Posiadanie wizytówki jest niezbędne w trakcie spotkań biznesowych, podczas których rozpoczyna się negocjacje i rozmowy z potencjalnym kontrahentem. Nie tylko ułatwiają wymianę informacji i danych na swój temat, ale również są oznaką szacunku i zainteresowania z naszej strony. Nawet jeśli szansa na uzyskanie intratnego kontraktu jest znikoma, to mimo wszystko trafimy do bazy danych współpracujących firm, a w przyszłości może zostanie nawiązana kooperacja. Wizytówki są wyposażeniem obowiązkowym również w trakcie różnego rodzaju targów i konferencji. Miejmy na uwadze, że o wiele łatwiej jest wyrzucić kawałek papieru z zapisanym numerem telefonu, niż elegancką i dobrze zaprojektowaną wizytówkę.

Poza tymi o charakterem informacyjnym, są również wizytówki korespondencyjne, których zadaniem jest przekazywanie krótkich wiadomości między nadawcą a odbiorcą. Z reguły mają większe wymiary i mniej naniesionego na nie tekstu. To dość ciekawy sposób korespondencji, z którego korzystają głównie znane persony i dyplomaci. Nie jest to jednak regułą. Mogą być używane nawet w postaci bilecików do kwiatów czy prezentów.

Najtańszy marketing

Wizytówki stanowią najtańszy możliwy rodzaj marketingu firmy. Koszt wyprodukowania jednej sztuki wynosi około 20 groszy. W przypadku lepszych jakościowo materiałów, cena nie powinna przekraczać złotówki. Dodatkowym plusem jest możliwość pełnego odliczenia poniesionych kosztów od przychodu firmy.Choć wszyscy używają wizytówek w celach promocji i reklamy przedsiębiorstwa, to Urząd Skarbowy nie traktuje ich w ten sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na wizytówce znalazło się chwytliwe hasło reklamowe, czy ciekawie zaprojektowane logo. Można wykazać się większą inwencją twórczą. Ostatnio bardzo popularne stały się bilety wizytowe w formie otwieracza do butelek czy saszetki na drobiazgi. Można być pewnym, że ofiarując taki gadżet, żaden klient o nas nie zapomni. Nie powinno się oszczędzać na tym produkcie. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać tanie i słabe jakościowo wizytówki.