Agencja Interaktywna https://lodzhub.pl Strony internetowe Łódź, projektowanie stron www, pozycjonowanie, sklepy internetowe, pozycjonowanie, CMS. Tworzymy serwisy internetowe z pasją. Thu, 06 Feb 2020 13:25:59 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 https://lodzhub.pl/wp-content/uploads/cropped-icon-32x32.jpg Agencja Interaktywna https://lodzhub.pl 32 32 Top 13 trendów marketingu cyfrowego na rok 2020 https://lodzhub.pl/top-13-trendow-marketingu-cyfrowego-na-rok-2020/ Tue, 17 Dec 2019 16:52:51 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6795 Marketing cyfrowy składa się z wielu ruchomych części – SEO, mediów społecznościowych, automatyzacji marketingu, PPC i innych. Nowe technologie, techniki i ciągle zmieniające się algorytmy Google i Facebook utrzymują wiele...

The post Top 13 trendów marketingu cyfrowego na rok 2020 appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Marketing cyfrowy składa się z wielu ruchomych części – SEO, mediów społecznościowych, automatyzacji marketingu, PPC i innych. Nowe technologie, techniki i ciągle zmieniające się algorytmy Google i Facebook utrzymują wiele zespołów marketingu cyfrowego, w tym nasz. Częścią naszej pracy jest bieżące śledzenie nadchodzących trendów, aby cyfrowe kampanie marketingowe naszych klientów pozostały skuteczne.

Gdy wkraczamy w nową dekadę, a technologia wciąż zmienia się w szybki tempie, oto trendy w marketingu cyfrowym, których z radością zobaczymy w 2020 roku!

Trendy marketingu cyfrowego na 2020 r

1. Wyszukiwanie głosowe

„Alexa, ilu Amerykanów ma inteligentny głośnik?”
„ 66,4 miliona , czyli ponad ¼ dorosłych w USA.”

Zgadza się, ponad 25% dorosłych w USA posiada inteligentny głośnik, taki jak Amazon Echo lub Google Home. Ponadto 31% użytkowników smartfonów na całym świecie korzysta z wyszukiwania aktywowanego głosem, takiego jak Siri, przynajmniej raz w tygodniu. Szacuje się, że w 2020 r. 50% wszystkich wyszukiwań będą wyszukiwane głosem . To sprawia, że ​​wyszukiwanie głosowe jest jednym z największych trendów marketingu internetowego w 2020 roku.

W tym roku marketerzy cyfrowi nie mogą dłużej ignorować wyszukiwania głosowego. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwania głosowego, ale najważniejsza zmiana polega na użyciu słów kluczowych z długim ogonem, takich jak „jak zrobić wegańskie ciasteczka” zamiast krótszych słów kluczowych, takich jak „wegańskie ciasteczka”.

2. Posty do kupienia

Do tej pory wiesz, że media społecznościowe są ogromną częścią marketingu internetowego. Nie zdajesz sobie sprawy, ile osób robi zakupy w serwisach społecznościowych. 60% użytkowników Instagrama twierdzi, że odkrywa nowe produkty na Instagramie, a w ankiecie obejmującej ponad 4000 użytkowników Pinteresta, aż 70% twierdzi, że Pinterest pomaga im znaleźć nowe produkty . Platformy te odnotowały fakt, że ludzie używają ich do robienia zakupów i ułatwiają sprzedawcom sprzedaż za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ciągu ostatnich kilku lat Instagram, Pinterest i Facebook mają sposoby, aby sklepy e-commerce mogły tworzyć posty nadające się do zakupów przy użyciu natywnej integracji, która ułatwia oznaczanie i kupowanie produktów bezpośrednio w swoich postach. Dla sprzedawców internetowych jest to świetny sposób na zwiększenie ruchu na stronach produktów.

Spójrzmy na ten przykład z Free People na Instagramie:

Instagram social selling trend

To zdjęcie jest na kanale, a po stuknięciu zdjęcia pojawia się nazwa i cena sukienki. Stuknij cenę, aby przejść do ekranu z dodatkowymi informacjami i opcją wyświetlenia elementu na stronie Wolnych Osób. Na tym ekranie możesz także przewijać i wyświetlać więcej produktów:

Korzystając z handlu społecznościowego, docierasz do nowych klientów, redukujesz bariery w zakupach i znacznie skracasz ścieżkę sprzedaży. Chociaż liczba sklepów, które można kupić, rośnie od kilku lat, spodziewamy się, że staną się one normą w 2020 r.

3. Wciągająca technika, taka jak AR i VR

Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat i szybko stają się jednym z najlepszych trendów marketingowych. Chociaż VR była bardziej popularna przez długi czas, przewiduje się, że AR wyprzedzi VR w 2020 roku, a do 2021 roku VR nie będzie w stanie nadrobić zaległości.

AR jest już używany przez duże firmy, takie jak IKEA. Korzystając z aplikacji i AR, klienci mogą zobaczyć, jak wyglądałby mebel w swojej przestrzeni przed zakupem (a nawet postawieniem stopy w sklepie)! Spójrz na ten regał, który przetestowaliśmy w sali konferencyjnej TheeDigital:

VR Using IKEA Office Furniture

4. Interaktywna treść

91% kupujących szuka bardziej interaktywnych treści online, a w 2020 r. Content marketing zmieni swoje ukierunkowanie, aby dać ludziom to, czego chcą. Wpisy do zakupów, AR / VR, filmy 360 stopni, quizy i ankiety to tylko kilka przykładów interaktywnych treści.

Interaktywne quizy Buzzfeed

Treści interaktywne będą jednym z najlepszych trendów marketingowych w 2020 roku z kilku powodów:

 • Ten rodzaj treści jest nowy i oryginalny, co pomaga w eliminacji hałasu
 • Daje odwiedzającym powód do pozostania na stronie
 • Jest niezwykle łatwy do udostępnienia (prawie wszyscy widzieli, jak ktoś dzieli się wynikami głupiego quizu typu „Jakim jesteś serem?”)
 • Udostępnianie zwiększa świadomość marki
 • Wreszcie ludzie po prostu uwielbiają wchodzić w interakcje!

5. Inteligentne określanie stawek w Google Ads

Automatyzacja nie jest niczym nowym w świecie marketingu cyfrowego, ale dzięki najnowszym aktualizacjom Google Ads ogłoszonym na Google Marketing Live oczekujemy, że automatyzacja i inteligentne określanie stawek staną się normą dla wielu menedżerów kont PPC. Google Ads polega na uczeniu maszynowym w celu optymalizacji stawek, aby uzyskać jak największą wartość z każdej konwersji. Ulepszenia ogłoszone w Google Marketing Live sprawiają, że optymalizacja stawek jest lepsza niż kiedykolwiek dzięki możliwości wyboru działań konwersji na poziomie kampanii, możliwości optymalizacji stawek w kilku kampaniach z zestawem pożądanych działań konwersji oraz możliwości ustawienia stawek na automatycznie zmieniają się, gdy sprzedaż rozpoczyna się lub kończy. Te ulepszenia pomogą zmaksymalizować liczbę konwersji.

6. Personalizacja

Spersonalizowany marketing ma miejsce w 2020 r. Konsumenci są zmęczeni wyświetlaniem ogólnych reklam, które mogą nie mieć z nimi nic wspólnego. Zmieniamy kanał, gdy pojawiają się reklamy (jeśli nadal mamy kabel) i płacimy dodatkowo za usługi strumieniowego przesyłania muzyki, aby uniknąć reklam. Tradycyjne reklamy i ogólne reklamy są coraz bardziej nieskuteczne.

Właśnie tam pojawia się spersonalizowana reklama. 90% z 1000 ankietowanych osób stwierdziło, że personalizacja jest dla nich atrakcyjna, a 80% stwierdziło, że bardziej prawdopodobne jest, że będą robić interesy z firmą oferującą spersonalizowane doświadczenia. Klienci zaczynają oczekiwać personalizacji, a marketerzy cyfrowi mogą realizować wiele sposobów.

Segmentowane listy e-mail to jeden z najpopularniejszych sposobów personalizacji działań marketingowych online. W rzeczywistości spersonalizowane wiadomości e-mail działają 3 razy lepiej niż ogólne wiadomości e-mail wysyłane na całą listę! Większość narzędzi do marketingu e-mailowego , takich jak MailChimp i Constant Contact, oraz narzędzi do automatyzacji marketingu, takich jak HubSpot i Pardot, ułatwiają segmentację list.

Jeśli nie spersonalizujesz swoich komunikatów marketingowych, ustaw rok 2020 jako osobisty.

7. Aplikacje do obsługi wiadomości społecznościowych

Aplikacje społecznościowe, takie jak Facebook Messenger, WeChat i WhatsApp, nie służą już tylko do wysyłania wiadomości znajomym. Te aplikacje stają się popularnym sposobem komunikowania się firm z klientami. W rzeczywistości Facebook Messenger widzi ponad 10 miliardów wiadomości wymienianych każdego miesiąca między osobami prywatnymi i firmami.

Aplikacje do przesyłania wiadomości są popularne wśród firm, ponieważ klienci uważają, że wygodny jest bezpośredni kontakt z firmami. Ponadto pozwala na bardzo spersonalizowany marketing, który już wiemy, że ludzie kochają.

Oto kilka sposobów, w jakie firmy korzystają z aplikacji do przesyłania wiadomości:

 • Nawiązanie kontaktu i budowanie relacji
 • Edukowanie klientów na temat ich firmy / produktów
 • Zwiększenie sprzedaży
 • Zapraszanie ludzi na wydarzenia
 • Odzyskiwanie potencjalnych klientów
 • Zapewnienie obsługi klienta

Pomyśl o tym, jak Twoja firma może korzystać z aplikacji do komunikacji społecznościowej w 2020 roku!

Bieżące trendy marketingu cyfrowego

Podobnie jak okulary przeciwsłoneczne Aviator i mała czarna sukienka, niektóre rzeczy po prostu nie wychodzą z mody. Oto sześć trendów marketingu internetowego, które były duże w ciągu ostatnich kilku lat i nadal będą duże w świecie marketingu cyfrowego w 2020 roku.

1. Chatboty

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej komunikowaliśmy się z botami. Dzięki sztucznej inteligencji (AI) i uczeniu maszynowemu chatboty stają się coraz bardziej wyrafinowane i mogą obsługiwać bardziej złożone żądania.

Chat Bot3 in 2020

W 2020 r. Technologia ta będzie nadal doskonalona i włączana do witryn firmowych. Obsługa klientów przez Internet staje się coraz szybsza i bardziej wydajna każdego dnia dzięki tym nowym technologiom – więc nie zapominaj o nich w obecności sieci.

2. Wideo

Wideo było obowiązkiem marketingu cyfrowego w 2019 r. I pozostanie nim w 2020 r. Oprócz dodawania filmów do sieci społecznościowych i witryny, filmy na żywo w serwisach Facebook Live i Instagram Live można oglądać 3 razy dłużej niż filmy, które nie są relacja na żywo.

3. Ustaw „Zero” w SERP

Pozycja nr 1 nie jest już najwyższym miejscem w wynikach wyszukiwania. Pozycja zero lub pozycja „# 0”, fragment tekstu, który pojawia się przed wynikami wyszukiwania, jest teraz na pierwszym miejscu i jest bardzo pożądany.

Position Zero in SERP

To miejsce w rankingu w czasie rzeczywistym zazwyczaj odpowiada na pytanie lub zapytanie i zawiera link do źródła informacji. Dr Peter J. Meyers napisał interesujący artykuł dla Moza na temat pozycji „0” i wskazówek, jak uzyskać ten ranking.

4. Marketing wpływowy

Marketing wpływowy istnieje już od kilku lat i wkrótce nie zniknie. Wpływowe osoby były kiedyś sławnymi celebrytami lub „celebrytami” z dziesiątkami tysięcy obserwujących, ale teraz firmy zwracają się do osób z dużo mniejszymi mediami społecznościowymi, które wpływają na nich. Wykorzystywanie wpływowych osób w mediach społecznościowych pozwala docierać do ich odbiorców głosem, któremu ufają.

Wpływowych można znaleźć, szukając osób, które osiągną docelowy poziom demograficzny, a następnie sponsorując ich jako rzeczników marki. Marki, które wykorzystują osoby wpływające na rozpowszechnianie informacji, widzą ROI 11X wyższy niż w przypadku innych metod marketingu cyfrowego.

5. Content marketing

Czy treść jest nadal królem w 2020 roku? Lepiej w to uwierz!

Treści nie tylko pokazują wiedzę i doświadczenie potencjalnym klientom czytającym Twoje artykuły lub strony, ale także to, co wyszukiwarki umieszczają w swoich wynikach wyszukiwania. Krótko mówiąc, treść podsyca ogień, który jest optymalizacją Twojej wyszukiwarki, więc najlepiej nigdy nie przestawaj tworzyć treści. W 2020 r. Skoncentruj się na tworzeniu interaktywnych treści i filmów.

6. Szybkość strony

Szybkość strony jest ważna od kilku lat i nadal będzie miała kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny w 2020 r. 25% użytkowników porzuci stronę, jeśli nie załaduje się w ciągu czterech sekund i prawdopodobnie nie wróci. Skoncentruj się na poprawie szybkości strony w 2020 r. I obserwuj poprawę wydajności witryny!

Podsumowanie trendów marketingu cyfrowego na rok 2020

Marketing cyfrowy nieustannie się zmienia i uważamy, że powyższe taktyki i pomysły będą ogromną zmianą w 2020 roku.

The post Top 13 trendów marketingu cyfrowego na rok 2020 appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Instagram social selling trend VR Using IKEA Office Furniture Interaktywne quizy Buzzfeed Chat Bot3 in 2020 Position Zero in SERP
Allegro Black Week 2019 był największym festiwalem zakupowym w historii https://lodzhub.pl/allegro-black-week-2019-byl-najwiekszym-festiwalem-zakupowym-w-historii/ Mon, 16 Dec 2019 10:35:58 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6730 Dzięki Allegro Black Week klienci oszczędzili średnio 20% w porównaniu do zakupów poza promocjami – dane były weryfikowane dzięki monitoringowi średnich cen w ofertach przez 30 dni przed promocją. Od...

The post Allegro Black Week 2019 był największym festiwalem zakupowym w historii appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Dzięki Allegro Black Week klienci oszczędzili średnio 20% w porównaniu do zakupów poza promocjami – dane były weryfikowane dzięki monitoringowi średnich cen w ofertach przez 30 dni przed promocją.
 • Od 25.11 do 2.12 klienci kupowali średnio 2,2 miliona przedmiotów dziennie. To o jedną trzecią więcej, niż średnia w dniach poza promocjami.
 • Do tego kupujący oszczędzili 19,3 miliona złotych dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart!

– Allegro znane jest z bardzo atrakcyjnych cen i ogromnego wyboru. Był to dla nas świetny punkt wyjścia do stworzenia Allegro Black Week – festiwalu zakupów z jeszcze większymi korzyściami dla klientów. Dziękuję wszystkim sprzedawcom, którzy wzięli udział w tym festiwalu – razem przygotowaliśmy rekordową liczbę 300 000 ofert promocyjnych, czyli 25 milionów tańszych produktów do wyboru. To trzy razy więcej niż w ubiegłym roku – powiedział Francois Nuyts, CEO Allegro.

Dla wielu klientów Allegro Black Week był początkiem sezonu zakupów na święta Bożego Narodzenia. Na stronę główną Allegro Black Week wchodziło średnio 5 klientów na sekundę. Kupowali chętnie prezenty, sprzęt elektroniczny i tysiące innych potrzebnych produktów bez tłumów i zgiełku dużych centrów handlowych. Średnio przesyłki z zakupami zostały dostarczone w ciągu 1,2 dnia roboczego, a najszybsza dostawa zajęła tylko 5 godzin.

Allegro Black Week pomagał w biznesie sprzedawców. Ci z nich, którzy wystawili oferty z rabatami, uzyskali sprzedaż wyższą o 70% niż poza promocjami. Sprzedawcy, których oferty były objęte pakietem Allegro Smart!, skorzystali jeszcze bardziej, bo mieli o 58% wyższą dynamikę sprzedaży, niż inni z ofertami bez opcji Smart.

Fakty i liczby z Allegro Black Week 2019

Elektronika bardzo popularna
● Smartfony, przeciętnie sprzedawane w trakcie promocji co sekundę, okazały się hitem Allegro Black Week 2019.
● Popularne były również smartwatche: w ciągu 8 dni festiwalu sprzedało się ich 35 000.
● Klienci szukali również drobnego sprzętu AGD, w tym depilatorów i golarek, które świetnie nadają się na prezenty. Przeciętnie jedna golarka sprzedawała się co trzy sekundy.
● Sprzedano prawie 100 000 gier wideo, 43 500 konsol do gier, 14 500 telewizorów i 13 000 laptopów.

Lubimy być modni
● W czasie trwania Allegro Black Week rozpędza się też sprzedaż w kategorii moda: w każdej sekundzie sprzedają się tu przeciętnie 2 przedmioty. To tempo wraz z upływem czasu rośnie aż do świąt.
● Podczas Allegro Black Week klienci kupili: 338 000 sztuk odzieży i bielizny damskiej, 242 000 sztuk odzieży i bielizny męskiej, 406 000 akcesoriów (portfele, nakrycia głowy, rękawiczki, szaliki i szale), 80 000 sztuk biżuterii damskiej, 46 000 zegarków, 177 000 przedmiotów z podkategorii mody dziecięcej i ponad 151 000 par butów.

Dbamy o zdrowie
● Ważnym i popularnym tematem jest zdrowie. Można przypuszczać, że po tegorocznym Allegro Black Week powietrze w polskich domach będzie znacznie czystsze. Klienci kupowali w promocji 35 oczyszczaczy powietrza na minutę.
● Kupili także m.in. 95 300 artykułów do higieny jamy ustnej i 95 300 suplementów diety.
● Oprócz tego na topie są szczoteczki soniczne oraz elektryczne i dermokosmetyki, często wybierane na prezent dla mam i babć.

Sport: pewniaki pod choinkę
● W kategorii sport na czoło w tym sezonie wysunęły się hulajnogi wyczynowe i elektryczne.
● Na drugim miejscu jest odzież, szczególnie kurtki narciarskie, a następnie elektronika sportowa, czyli smartbandy i zegarki sportowe.
● Nadal hitem pozostają kupowane głównie pod choinkę rowerki dziecięce, łyżworolki, latarki i kubki termiczne – to bardzo popularne prezenty, niezależnie od pory roku.

Sezon na zabawki
● Wiele polskich dzieci znajdzie w tym roku zabawki pod choinką, bo podczas Allegro Black Week klienci kupili ich 1 358 000.
● Najpopularniejsze są znane marki, takie jak Lego, Barbie, LOL i Hot Wheels.
● Zestaw Barbie Opiekunka z wanną w obniżonej cenie sprzedawał się w tempie 1 sztuki na minutę.

Dom: umeblowany, sprzątnięty i pachnący
● Nieoczekiwanie klienci skorzystali z Allegro Black Week nie tylko po to, by znaleźć prezenty świąteczne, ale także wyposażyć swoje mieszkania. Na przykład w kategorii Meble – w której sprzedano 169 000 sztuk produktów – popularne były sypialnie.
● Przed świętami Polacy lubią kupować artykuły dekoracyjne. Sprzedano ich ponad 2,3 miliona, w tym ozdoby choinkowe i okolicznościowe, rolety, zasłony, zastawy stołowe i akcesoria kuchenne, pościel i koce itp.

Szafki kuchenne pełne składników i karmy dla zwierząt domowych
● W kategorii Supermarket zakupiono prawie 600 000 artykułów, w tym m.in. kawy, herbaty, bakalie i orzechy oraz przyprawy.
● Klienci kupili także 359 072 akcesoriów dla zwierząt domowych i 244 000 artykułów do sprzątania domu.

Zadbani od stóp do głów
● W kategorii Uroda klienci kupili 350 800 produktów do pielęgnacji urody, 230 400 akcesoriów do manikiuru i pedikiuru oraz 154 600 produktów do makijażu.
● Klienci kupili także 127 900 sztuk perfum i wód toaletowych.

Motoryzacja: klasyka wszech czasów
● Żarówki samochodowe, ładowarki do akumulatorów samochodowych i oleje silnikowe były na szczycie listy zakupów klientów. 2 żarówki samochodowe sprzedawane były co minutę.
● Klienci często kupowali wideorejestratory i alkomaty.
● Podczas Allegro Black Week sprzedano również 195 000 narzędzi samochodowych i elementów wyposażenia warsztatów.

Artykuł pochodzi z magazyn.allegro.pl

The post Allegro Black Week 2019 był największym festiwalem zakupowym w historii appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Metatagi, które powinny znajdować się na każdej stronie https://lodzhub.pl/metatagi-ktore-powinny-znajdowac-sie-na-kazdej-stronie/ Mon, 16 Dec 2019 08:58:07 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6720 Metatagi stanowią początek większości szkoleń SEO, na lepsze lub na gorsze. Zastanawiałem się dokładnie, jak wprowadzić ten temat, ponieważ zawsze słyszymy o złej stronie metatagów – mianowicie metatagu słów kluczowych....

The post Metatagi, które powinny znajdować się na każdej stronie appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Metatagi stanowią początek większości szkoleń SEO, na lepsze lub na gorsze. Zastanawiałem się dokładnie, jak wprowadzić ten temat, ponieważ zawsze słyszymy o złej stronie metatagów – mianowicie metatagu słów kluczowych. Jedną z pierwszych rzeczy omówionych w każdej recenzji witryny jest niewłaściwe użycie metatagów, głównie dlatego, że znajdują się one na górze każdej strony w nagłówku i dlatego są pierwszą rzeczą, którą widzimy. Ale nie chcemy być zbyt negatywni; metatagi to jedne z najlepszych narzędzi w repertuarze marketera wyszukiwania.

Istnieją metatagi poza opisem i słowami kluczowymi , chociaż te dwa są wybierane najczęściej. Rozbiłem najczęściej używany (z mojego doświadczenia) dobro, zło i obojętność. Zauważysz, że lista się wydłuża, gdy dochodzimy do złych. Nie udało mi się objąć wszystkich metatagów, które można dodać, ale istnieje obszerny zasób metatagów, który powinieneś sprawdzić, jeśli jesteś zainteresowany wszystkim, co tam jest.

Ważne jest, aby pamiętać, że w 2019 roku metatagi wciąż mają znaczenie, ale nie wszystkie z nich mogą ci pomóc. Z mojego doświadczenia i myślę, że każdy w SEO zgodziłby się, że jeśli chcesz zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce, twoje metatagi muszą towarzyszyć wysokiej jakości treściom, które koncentrują się na zadowoleniu użytkowników.

Moja główna rada: trzymaj się minimum rdzenia. Nie dodawaj metatagów, których nie potrzebujesz – zajmują tylko miejsce w kodzie. Im mniej masz kodu, tym lepiej. Pomyśl o swoim kodzie strony jako o zestawie wskazówek krok po kroku, aby dostać się gdzieś, ale dla przeglądarki. Zewnętrzne metatagi to irytujące elementy zamówienia „Idź prosto na 200 stóp” w kierunkach jazdy, które po prostu mówią, aby pozostać na tej samej drodze, na której już jesteś!

Dobre metatagi

Są to metatagi, które powinny znajdować się na każdej stronie, bez względu na wszystko. Zauważ, że jest to mała lista; są to jedyne, które są wymagane, więc jeśli możesz pracować tylko z nimi, proszę.

 • Meta typ zawartości – ten tag jest niezbędny do zadeklarowania zestawu znaków dla strony i powinien być obecny na każdej stronie. Pozostawienie tego może mieć wpływ na sposób renderowania strony w przeglądarce. Kilka opcji wymieniono poniżej, ale projektant stron internetowych powinien wiedzieć, co jest najlepsze dla Twojej witryny.
<meta http-equiv = "Content-Type" content = "text / html; charset = utf-8" />
<meta http-equiv = "Content-Type" content = "text / html; charset = ISO-8859-1"> 
 • Tytuł – Chociaż tag tytułowy nie zaczyna się od „meta”, znajduje się w nagłówku i zawiera informacje, które są bardzo ważne dla SEO. Zawsze powinieneś mieć unikalny tag tytułowy na każdej stronie opisującej stronę.
 • Meta description – niesławny meta description służy do jednego głównego celu: do opisania strony wyszukiwarkom czytającym SERP. Ten tag nie wpływa na ranking, ale jest bardzo ważny niezależnie. Jest to kopia reklamy, która określi, czy użytkownicy klikną twój wynik. Trzymaj go w granicach 160 znaków i napisz, aby zwrócić uwagę użytkownika. Sprzedaj stronę – spraw, by kliknęli na wynik. Oto świetny artykuł na temat opisów meta, który zawiera bardziej szczegółowe informacje.
 • Rzutnia – w tym mobilnym świecie powinieneś określać rzutnię. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz słabą mobilność – narzędzie Google PageSpeed ​​Insights powie ci więcej na ten temat . Standardowy tag to:
<meta name = viewport content = "width = device-width, initial-scale = 1">

Obojętne metatagi

Różne witryny będą musiały z nich korzystać w określonych okolicznościach, ale jeśli możesz się obejść, zrób to.

 • Metatagi społecznościowe – pomijam je. Dane OpenGraph i Twitter są ważne do udostępniania, ale same w sobie nie są wymagane .
 • Roboty – Jednym z wielkich nieporozumień jest to, że musisz mieć metatag robots. Wyjaśnijmy to jasno: jeśli chodzi o indeksowanie i śledzenie linków, jeśli nie określisz metatagów, odczytują to jako indeks, obserwuj . Tylko jeśli chcesz zmienić jedno z tych dwóch poleceń, musisz dodać meta-roboty. Dlatego jeśli chcesz noindex, ale podążasz za linkami na stronie, możesz dodać następujący tag tylko z noindex, jak sugeruje się następujące. Zmień tylko to, co chcesz różnić się od normy.
<meta name = "robots" content = "noindex" /> 
 • Określone boty (Googlebot) – te tagi służą do przekazywania określonych instrukcji botów, takich jak noodp (zmuszając ich do nieużywania informacji o liście DMOZ, RIP ) i noydir (to samo, ale zamiast informacji o katalogu Yahoo Directory). Ogólnie rzecz biorąc, wyszukiwarki naprawdę dobrze radzą sobie z tego rodzaju rzeczami, ale jeśli uważasz, że tego potrzebujesz, nie krępuj się. W niektórych przypadkach widziałem, że jest to konieczne, ale jeśli musisz, zastanów się nad użyciem powyższego ogólnego tagu robotów .
 • Język – jedynym powodem użycia tego tagu jest przeprowadzka międzynarodowa i konieczność zadeklarowania głównego języka używanego na stronie. Sprawdź ten zasób metajęzyków, aby uzyskać pełną listę języków, które możesz zadeklarować.
 • Geo – ostatnio słyszałem , że te metatagi są obsługiwane przez Bing, ale nie Google (możesz kierować reklamy na kraj w Search Console ). Istnieją trzy rodzaje: nazwa miejsca, pozycja (szerokość i długość geograficzna) oraz region .
<META NAME = "geo.position" CONTENT = "szerokość geograficzna; długość geograficzna">
<META NAME = „geo.placename” CONTENT = „Place Name”>
<META NAME = „geo.region” CONTENT = „Krajowy kod podziału”> 
 • Słowa kluczowe – Tak, umieszczam to na liście „obojętnej”. Chociaż żaden dobry SEO nie poleca spędzania czasu na tym tagu, istnieje niewielka możliwość, że może ci gdzieś pomóc. Pomiń ją, jeśli budujesz witrynę, ale jeśli jest ona zautomatyzowana, nie ma powodu, aby ją usuwać.
 • Odśwież – jest to przekierowanie biednego człowieka i nie powinno się go używać, jeśli to w ogóle możliwe. Zawsze należy używać przekierowania 301 po stronie serwera. Wiem, że czasami rzeczy muszą się teraz zdarzyć, ale Google NIE jest fanem .
 • Weryfikacja witryny – Twoja witryna została zweryfikowana za pomocą Google i Bing, prawda? Kto ma metatagi weryfikacyjne na swojej stronie głównej? Czasami są one konieczne, ponieważ nie można załadować innych form weryfikacji witryny, ale jeśli to możliwe, spróbuj zweryfikować w inny sposób. Google umożliwia weryfikację za pomocą DNS, pliku zewnętrznego lub poprzez połączenie konta Google Analytics. Bing nadal zezwala tylko na plik XML lub metatag, więc idź z plikiem, jeśli możesz.

Złe metatagi

Jeśli skorzystasz z nich, nic złego nie stanie się z Twoją witryną – pozwól, że wyjaśnię to. Są jednak marnowaniem przestrzeni; nawet Google tak ówi (i to było 12 lat temu!). Jeśli jesteś gotowy i chętny, może być czas na wiosenne porządki w obszarze <head>.

 • Autor / autor stron internetowych – ten znacznik służy do nazywania autora strony. Po prostu nie jest to konieczne na stronie.
 • Powróć ponownie po – ten metatag jest poleceniem robotów, aby powróciły do ​​strony po określonym czasie. Nie ma go żadna poważna wyszukiwarka .
 • Ocena – ten tag służy do oznaczania dojrzałości treści. Napisałem post o tym, jak otagować stronę obrazami dla dorosłych za pomocą bardzo mylącego systemu, który został zaktualizowany (zobacz komentarze do wpisu). Wydaje się, że najlepszym sposobem na zanotowanie złych obrazów jest umieszczenie ich w innym katalogu niż inne obrazy w witrynie i powiadomienie Google.
 • Data wygaśnięcia / data – „Data wygaśnięcia” służy do odnotowania daty wygaśnięcia strony, a „data” to data utworzenia strony. Czy któraś ze stron wygasa? Po prostu je usuń, jeśli są (ale nie aktualizuj treści, nawet konkursów – zamiast tego organizuj coroczny konkurs!). A dla „daty” utwórz mapę witryny XML i aktualizuj ją. Jest o wiele bardziej przydatny.
 • Prawa autorskie – ten artykuł Google trochę ze mną debatuje, ale spójrz na stopkę swojej witryny. Sądzę, że w jakiejś formie jest napisane „Copyright 20xx”. Po co to powtarzać dwa razy?
 • Streszczenie – ten tag jest czasem używany do umieszczania streszczenia treści i wykorzystywany głównie w celach edukacyjnych.
 • Dystrybucja – Wartość „dystrybucji” jest rzekomo używana do kontrolowania, kto może uzyskać dostęp do dokumentu, zwykle ustawiony na „globalny”. Z natury rzeczy implikuje się, że jeśli strona jest otwarta (nie chroniona hasłem, jak w intranecie), to jest przeznaczona dla świata. Idź z nim i zostaw tag poza stroną.
 • Generator – służy do odnotowania, który program utworzył stronę. Podobnie jak „autor”, jest bezużyteczny.
 • Kontrola pamięci podręcznej – ten znacznik ma na celu kontrolowanie, kiedy i jak często strona jest buforowana w przeglądarce. Najlepiej to zrobić w nagłówku HTTP .
 • Typ zasobu – służy do nazwania rodzaju zasobu strony, na przykład „dokument”. Oszczędzaj czas, ponieważ deklaracja DTD robi to za Ciebie.
Komputer zdjęcie utworzone przez pressfoto – pl.freepik.com

The post Metatagi, które powinny znajdować się na każdej stronie appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Algorytm lokalny: trafność, bliskość i znaczenie https://lodzhub.pl/algorytm-lokalny-trafnosc-bliskosc-i-znaczenie/ Mon, 16 Dec 2019 08:48:19 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6714 Jak Google decyduje, co wchodzi w skład pakietu lokalnego? Nie musi to być czarna skrzynka – za zamówieniem kryje się logika. W tym tygodniu w piątek Whiteboard, uznana lokalna ekspertka...

The post Algorytm lokalny: trafność, bliskość i znaczenie appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Jak Google decyduje, co wchodzi w skład pakietu lokalnego? Nie musi to być czarna skrzynka – za zamówieniem kryje się logika. W tym tygodniu w piątek Whiteboard, uznana lokalna ekspertka SEO, Mary Bowling, przedstawia trzy czynniki, które napędzają lokalny algorytm Google i lokalne rankingi w prosty i zwięzły sposób, który każdy może zrozumieć.

1. Trafność

Dla trafności algorytm pyta: „Czy ta firma zajmuje się sprzedażą, sprzedażą lub atrybutami, których szuka poszukiwacz?” To całkiem proste. To daje nam wszystkie te firmy, które mogą być istotne. Dla wyróżnienia algorytm pyta: „Które firmy są najbardziej popularne i najlepiej oceniane na rynku lokalnym?”

2. Bliskość

W przypadku bliskości pytanie naprawdę brzmi: „Czy firma jest wystarczająco blisko poszukiwacza, aby uznać ją za dobrą odpowiedź na to zapytanie?” Właśnie to podnieca ludzi. Właśnie to tak naprawdę określa algorytm lokalny – bliskość. Spróbuję dziś wyjaśnić to w bardzo prosty sposób.

Powiedzmy, że mamy poszukiwacza w określonej lokalizacji, a ona jest dziś bardzo głodna i chce bułek z jajkiem. Więc jej pytaniem są bułki jajeczne . Gdyby poprosiła o bułki jajeczne w pobliżu mnie , te firmy byłyby tymi, które algorytm by faworyzował.

3. Ważność

Są najbliżej niej i Google uszeregowałby ich najprawdopodobniej według ich znaczenia. Gdyby poprosiła o coś w określonym miejscu, powiedzmy, że jest to centrum miasta i poprosiła o bułki jajeczne w centrum miasta, ponieważ nie chciała zbyt długo być z dala od pracy, algorytm faktycznie sprzyja firmom które sprzedają bułki jajeczne w centrum miasta, nawet jeśli jest to bardziej oddalone od miejsca, w którym znajduje się poszukiwacz.

Gdyby teraz poprosiła o otwarte bułki z jajkiem , może istnieć tutaj firma i firma tutaj, a także firma, która jest teraz otwarta, i to byłyby te, które algorytm rozważyłby. Tak więc znaczenie ma zapytanie. Gdyby poprosiła o najtańsze bułki jajeczne , mogłoby to być tu i tutaj.

Gdyby poprosiła o najlepsze bułki jajeczne , mogłoby to być bardzo, bardzo daleko lub może to być kombinacja wszelkiego rodzaju lokalizacji. Naprawdę musisz myśleć o bliskości jako płynnej rzeczy. Jest jak gumka i zależy od …

 • zapytanie ,
 • lokalizacja poszukiwacza ,
 • znaczenie dla zapytania ,
 • i znaczenie biznesu

…. jest tym, co Google pokaże w tym pakiecie lokalnym.

Mam nadzieję, że to uczyni to znacznie bardziej zrozumiałym dla tych z was, którzy nie zrozumieli Algorytmu lokalnego. Jeśli masz jakieś uwagi lub sugestie, zrób je poniżej i dziękuję za wysłuchanie.

Artykuł pochodzi z moz.com

The post Algorytm lokalny: trafność, bliskość i znaczenie appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Algorytm lokalny: trafność, bliskość i znaczenie &laquo; Agencja Interaktywna Jak Google decyduje, co wchodzi w skład pakietu lokalnego? Nie musi to być czarna skrzynka - za zamówieniem kryje się logika. W tym tygodniu w piątek Bliskość,Trafność
Marketing szeptany – jak go efektywnie wykorzystać? https://lodzhub.pl/marketing-szeptany-jak-go-efektywnie-wykorzystac/ Fri, 13 Dec 2019 21:48:32 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6653 Nieraz przekonaliśmy się o sile plotki – może ona zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Jedno jest pewne – jest świetnym nośnikiem informacji, niezależnie od tego czy jest ona prawdziwa. Mechanizm...

The post Marketing szeptany – jak go efektywnie wykorzystać? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Nieraz przekonaliśmy się o sile plotki – może ona zarówno pomóc, jak i zaszkodzić. Jedno jest pewne – jest świetnym nośnikiem informacji, niezależnie od tego czy jest ona prawdziwa. Mechanizm plotki został wykorzystany w marketingu. W jaki sposób? Poznaj marketing szeptany inaczej nazywany marketingiem plotki.
Marketing szeptany – definicja

Buzz marketing, czyli marketing szeptany to forma marketingu, która wraz z rozwojem internetu wciąż zyskuje na popularności. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na “szeptaniu” konsumentom o danej marce, usłudze czy produkcie i jego zaletach. Celem jest wywołanie dyskusji o danej marce lub firmie, ale w sposób naturalny i niewymuszony. Efektem marketingu szeptanego są zatem dobrowolne, spontaniczne i niezależne rozmowy już samych konsumentów. Rola marketerów ogranicza się jedynie do pobudzenia dyskusji, dzięki temu informacje o marce i jej produktach rozchodzą się w sposób całkiem naturalny, nie rażą klientów, bo nie czują się oni nakłaniani do zakupu. Siła rekomendacji i dobrej opinii drugiego konsumenta jest ogromna. Ludzie dużo bardziej ufają znajomym i chętniej wybiorą dany produkt, jeżeli został on już sprawdzony przez osobę z bliższego otoczenia. Według badań 9 na 10 konsumentów przy wyborze danego produktu kieruje się opiniami i rekomendacjami innych klientów, natomiast tylko 14% badanych zwraca uwagę na reklamę.

Jak prowadzić skuteczny marketing szeptany?

Marketing szeptany cieszy się ostatnimi czasy dużym powodzeniem i jest często stosowany w internecie. Nic dziwnego! Internet dostarcza bowiem narzędzi, za pomocą których możemy dalej przekazywać informacje, a także budować sieci społeczne. Marketing szeptany z powodzeniem możemy prowadzić na blogach, forach czy portalach społecznościowych. Umiejętnie moderowany buzz marketing powinien zacząć się od wywołania dyskusji na dany temat. Dopiero potem staramy się delikatnie wspomnieć o jakiejś marce czy produkcie. Kluczem jest naturalność i nienachalność – jeżeli od razu będziemy namawiali kogoś do zakupu, zamiast zachęcić klientów do swojej firmy, jedynie jej zaszkodzimy. Nie zawsze musimy zakładać osobne wątki, aby skierować dyskusję naszą markę/produkt czy usługę, wystarczy umiejętnie podpiąć się do już założonych tematów. Co istotne, działania marketingu szeptanego powinny być prowadzone w sposób etyczny, nie ma tu miejsca na szkalowanie konkurencji, czy przekazywanie kłamliwych informacji. Właściwie prowadzony marketing szeptany zakłada zachowanie w miarę neutralnej, umiarkowanie pozytywnej opinii na temat danej marki, produktu czy usługi, albowiem pisanie o firmie w samych superlatywach również wzbudza podejrzenia czujnych internautów. Etyczne zasady, którym kieruje się marketing szeptany można znaleźć na stronach WOMMA (Word Of Mouth Marketing Association).

Marketing szeptany – korzyści

Buzz marketing jest skuteczną formą budowania pozytywnego wizerunku firmy. Daje możliwość szybkiego dotarcia do wielu potencjalnych klientów, wśród których cieszy się wysoką wiarygodnością. Dzięki długofalowym działaniom zwiększa ruch na stronie internetowej firmy i bezpośrednio przekłada się na zyski finansowe. Wymaga także stosunkowo niewielkiego nakładu pracy (wystarczy kompetentny kilkuosobowy zespół), a działania są prowadzone przede wszystkim w oparciu o serwisy społecznościowe, fora czy strony internetowe, do których dostęp jest darmowy. Dodatkowo marketing szeptany można wykorzystać do promowania niemalże każdego produktu, usługi czy wydarzenia

Dobrze prowadzony buzz marketing to niezwykle skuteczna forma marketingu i promocji dla firmy. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje także druga strona medalu: jeśli “szepty” o nas są nieudolne i nachalne, nasza marka czy produkt może zostać odebrana, jako nieuczciwa i stosująca nieetyczne chwyty, a co za tym idzie źle zapamiętana przez potencjalnych klientów.

The post Marketing szeptany – jak go efektywnie wykorzystać? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Jak sprawić, aby klient zakochał się w Twoim produkcie? https://lodzhub.pl/jak-sprawic-aby-klient-zakochal-sie-w-twoim-produkcie/ Thu, 12 Dec 2019 21:41:00 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6650 Aby klient był zadowolony, musisz dobrze zbadać jego potrzeby, aby móc zaproponować produkt czy usługę szytą na jego miarę. Bez dobrego badania potrzeb nie ma sprzedaży długofalowej, dobrej współpracy i...

The post Jak sprawić, aby klient zakochał się w Twoim produkcie? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Aby klient był zadowolony, musisz dobrze zbadać jego potrzeby, aby móc zaproponować produkt czy usługę szytą na jego miarę. Bez dobrego badania potrzeb nie ma sprzedaży długofalowej, dobrej współpracy i satysfakcji klienta. Mówi się, że klientowi można sprzedać wszystko, ale tylko raz, a nam przecież nie o to chodzi. Co więc należy zrobić, aby klient – dosłownie i w przenośni – zakochał się w twojej ofercie? Badać, badać i jeszcze raz badać!

Czym jest badanie potrzeb?

Najprościej rzecz ujmując, badanie potrzeb to zebranie jak największej liczby informacji o kliencie, aby uświadomić sobie czego potrzebuje, co jest dla niego ważne, jakie ma potrzeby, problemy i oczekiwania w stosunku do produktu i firmy.

Najskuteczniejszym sposobem na dobre zbadanie potrzeb klienta jest zadawanie pytań i bardzo aktywne słuchanie klienta, nastawione na realną pomoc i zaopiekowanie się nim. To ty jako przedstawiciel swojej firmy najlepiej znasz swoje produkty czy usługi i po poprawnej identyfikacji potrzeb wiesz, czy jesteś w stanie spełnić oczekiwania swojego klienta i ostatecznie go zatrzymać na dłużej.

W temacie badania potrzeb chciałabym się skupić na bardzo fajnym narzędziu, które pomoże Ci właśnie w zadowalaniu swojego klienta. Mam na myśli mapę empatii, która służy zrozumieniu klienta, pomaga wczuć się w niego i znaleźć odpowiedź na jego bolączki i sposoby na naprawienie jego problemów. Mapa doświadczeń pomaga dowiedzieć się, co ludzie robią, widzą, myślą oraz czują w badanym przez nas kontekście.

Co klient widzi?

To badanie ma na celu wczucie się w perspektywę klienta, starając się zrozumieć jego sposób postrzegania rzeczywistości.

Wskazujemy tutaj na zdarzenia, z którymi nasz klient spotyka się w swoim otoczeniu, a które wiążą się z propozycją wartości firmy. Warto tutaj dopytać klienta o to, jakie problemy widzi w pracy, jakie oferty otrzymuje, z jakimi osobami ma do czynienia? Co mu nie odpowiada i jak chciałby to zmienić? Każde z tych pytań jesteś w stanie dostosować do swojego produktu czy usługi.

Co klient słyszy?

Tutaj staramy się dowiedzieć, jakie informacje docierają do klienta i jaki mają na niego wpływ.

Warto dokładnie skupić się na stwierdzeniach klienta (bądź je zanotować), gdyż przydadzą się one w komunikacji z nim choćby w momencie prezentowania oferty. Warto byś dopytał o to, co mówią wpływowi ludzie w jego otoczeniu, z jakich mediów korzysta oraz kto jest dla niego autorytetem i co ta osoba mówi?

Co klient myśli i czuje?

Jeżeli już dowiemy się, co nasz klient widzi i słyszy, spróbujmy wczuć się w myśli, które rodzą się w jego głowie. Mianowicie, czego klient się boi, jakie ma obawy, gdyż najczęściej wszystkie jego emocjonalne zmagania wyznaczają jego motywację do działania. Z tego badania dowiesz się, jakimi wartościami klient się kieruje, co blokuje go przed podjęciem decyzji już teraz?

Co klient mówi i robi?

W tym punkcie analizujemy, w jaki sposób klient przechodzi do działania. Jak zachowuje się i co robi publicznie, gdzie się wypowiada, jak spędza wolny czas, gdyż to może nam pomóc wczuć się w jego przyszłe wybory.

Warto się dowiedzieć czy klient spójnie myśli i działa oraz jaką postawę przedstawia w swoim otoczeniu.

Kiedy dowiemy się tego wszystkiego od klienta i poznamy go, możemy z dużym prawdopodobieństwem wskazać na bolączki w obszarach, w których nasz produkt czy usługa może mu pomóc. Możemy bowiem naszą ofertę dostosować do oczekiwań i możliwości klienta.

Jeżeli:

– klientowi bardzo zależy na czasie – dobieramy najszybszy możliwy termin spotkania czy realizacji usługi nawet próbując jeżeli jest taka możliwość przełożyć innego klienta którego kojarzymy i wiemy, że czas nie odgrywał dla niego najważniejszej roli.
– klient chce jak najmniej zapłacić – zaproponuj mu np. system ratalny bądź jeżeli dowiesz się, że na tą chwilę ma problem z płynnością finansową, wydłuż mu termin płatności.
– klient nie jest przekonany do takiej formy proponowanej współpracy – pochwal się rekomendacjami odnośnie swoich osiągnięć, ich skutecznością, zaproś na swoją stronę czy na swój profil w social media.

Mapa empatii na pewno pomoże Ci przygotować ofertę szytą na miarę dla twojego klienta niezależnie od tego, czy oferujesz zabiegi kosmetyczne, sprzedajesz samochody czy szkolenia.

Jeżeli chcesz, by klient był zadowolony z twoich usług, musisz z nim stworzyć relację opartą na dialogu, w której to ty sterujesz rozmową i zadajesz pytania. Nie robisz tego jednak po to, by sobie pogadać i odhaczyć w notatkach, ale aby twój klient realnie poczuł, że się nim interesujesz i zależy ci na jego satysfakcji.

Troszcz się o swojego klienta, dbaj o niego i słuchaj go aktywnie, odwołuj się do jego wypowiedzi, aby zysk w twojej firmie nie był jednorazowy jak np. w niektórych kwiaciarniach tylko w walentynki.

Pamiętaj, potrzeby klienta badasz dlatego, iż później w prezentacji twojej oferty odwołać się do tego, czego dowiedziałeś się o kliencie. Co było dla niego ważne? Co chce poprawić lub zmienić? Musisz mu wówczas pokazać, jak twój produkt może mu realnie w tym pomóc.

Jeżeli Ci się to uda, a Twój klient będzie zadowolony, to z pewnością pozostanie z Tobą na dłużej, będzie Cię polecał innym, a przecież o to tak naprawdę w prowadzeniu biznesu chodzi.

Osoby zdjęcie utworzone przez pressfoto – pl.freepik.com

The post Jak sprawić, aby klient zakochał się w Twoim produkcie? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Co to Google Shopping? https://lodzhub.pl/co-to-google-shopping/ Wed, 04 Dec 2019 21:38:00 +0000 https://www.lodzhub.pl/?p=6646 Doskonałe narzędzie sprzedażowe dla witryn typu e-commerce jest kampania produktowa. Kluczowe do osiągnięcia sukcesu jest jednak dobranie odpowiedniej strategii, aby możliwe było skuteczne konkurowanie z nieraz dziesiątkami konkurentów w branży....

The post Co to Google Shopping? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>
Doskonałe narzędzie sprzedażowe dla witryn typu e-commerce jest kampania produktowa. Kluczowe do osiągnięcia sukcesu jest jednak dobranie odpowiedniej strategii, aby możliwe było skuteczne konkurowanie z nieraz dziesiątkami konkurentów w branży. Warto tu zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim istotne jest dobranie odpowiedniego budżetu do promowanego asortymentu. Jeśli z różnych powodów budżet jest ograniczony i nie wystarcza na promowanie wszystkich produktów, koniecznie należy ograniczyć ich liczbę w kampanii. Najlepiej do poziomu, który zapewni udział w wyświetleniach reklam na poziomie 80-90%. To da nam gwarancję, że dotrzemy z naszą propozycją do niemal każdej osoby poszukującej danego produktu.

Kolejna kwestia to odpowiedni model atrybucji. Najlepiej sprawdzi się tu model oparty na danych (data-driven), aczkolwiek nie zawsze będzie możliwość ustawienia go w ten sposób (niezbędna jest tu odpowiednia liczba konwersji na koncie). Zdecydowanie jednak zalecamy korzystanie z niego, jeśli tylko taka możliwość się pojawi, gdyż pomaga on algorytmom Google we właściwej analizie i dostosowywaniu stawek za kliknięcia w czasie rzeczywistym.

The post Co to Google Shopping? appeared first on Agencja Interaktywna.

]]>