Skip to main content

WP-Cron jest to wewnętrzna funkcja WordPressa, która pozwala na tworzenie własnych harmonogramów zadań. Dzięki niemu możemy uruchomić zapisane zadanie, które dla przykładu zostało dodane przez nas, wtyczkę lub jedno z domyślnych zadań WP (np. sprawdzenie, czy są dostępne aktualizacje).

Domyślnie WP-Cron jest uruchamiany przy każdym wejściu na stronę. Zatem może on w pewnych sytuacjach powodować odczuwalne wydłużenie ładowania się strony. Do takiej sytuacji może dojść najczęściej w wyniku błędnego dodawania zadań przez wtyczkę. W takim wypadku warto sprawdzić, czy wyłączenie domyślnego crona WordPress pomoże.

Jak wyłączyć WP-Cron?

Przechodzimy do folderu z WordPressem i na końcu pliku wp-config.php wklejamy:

define('DISABLE_WP_CRON', 'true');

Czy mogę w inny sposób skorzystać z WP-Cron?

Tak. Jeżeli WP-Cron musiał zostać wyłączony w WordPressie, a jest Ci potrzebny, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać go do zadań cron na hostingu.

Wystarczy skorzystać z poradnika Jak dodać zadanie do Crona? i z jego pomocą dodać komendę:

/usr/bin/curl "https:///wp-cron.php >/dev/null 2>&1

Mateusz Mieszalski

Mateusz Mieszalski

Specjalista od kwestii technicznych. Czuwa nad tym, aby wszystko działało i przebiegało we właściwy sposób. Zawsze służy radą i pomocą, ale też sam chętnie poszerza swoje kompetencje. Oaza spokoju, pewnie i wytrwale dąży do swoich celów i pomaga w drodze do nich innym.