Skip to main content

Czy chcesz włączyć kompresję GZIP w WordPress? Kompresja GZIP przyspiesza Twoją witrynę, kompresując dane i dostarczając je do przeglądarek użytkowników znacznie szybciej.

Szybsza witryna poprawia wrażenia użytkowników i zwiększa sprzedaż i konwersje dla Twojej firmy.

W tym artykule pokażemy dokładnie, jak łatwo włączyć kompresję GZIP w WordPress.

Co to jest kompresja GZIP?

Kompresja GZIP to technologia, która kompresuje pliki danych przed wysłaniem ich do przeglądarek użytkowników. Skraca to czas pobierania pliku, co przyspiesza Twoją witrynę.

Po nadejściu skompresowanych danych wszystkie nowoczesne przeglądarki automatycznie rozpakują skompresowane pliki i wyświetlą je. Kompresja GZIP nie zmienia wyglądu ani funkcji Twojej witryny.

Po prostu przyspiesza ładowanie witryny.

GZIP jest obsługiwany przez wszystkie popularne przeglądarki internetowe, oprogramowanie serwera i wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress .

Jak działa kompresja GZIP?

Kompresja Gzip wykorzystuje algorytmy kompresji, które działają na plikach witryn internetowych, takich jak HTML, CSS, JavaScript i nie tylko. Gdy użytkownik zażąda strony z Twojej witryny, algorytm odsyła dane wyjściowe w skompresowanym formacie.

W zależności od rozmiaru danych kompresja może zmniejszyć rozmiary plików nawet o 70%.

Dlatego większość narzędzi do testowania szybkości witryny, takich jak Google Pagespeed Insights, zdecydowanie zaleca włączenie kompresji gzip. Te narzędzia będą również wyświetlać ostrzeżenie, jeśli kompresja gzip nie jest włączona w Twojej witrynie.

Włączanie kompresji GZIP z W3 Total Cache

W3 Total Cache to kolejna świetna wtyczka do buforowania WordPress. Nie jest tak przyjazny dla początkujących jak WP Rocket, ale istnieje darmowa wersja. To sprawia, że ​​jest to dobra opcja, jeśli koszty stworzenia witryny WordPress się sumują.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę W3 Total Cache . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress .

Po aktywacji kompresja GZIP zostanie automatycznie włączona w Twojej witrynie. Możesz to sprawdzić lub zmienić, przechodząc do strony Wydajność »Ustawienia ogólne na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Przewiń tę stronę w dół do Browser Cache i upewnij się, że w polu Enable jest zaznaczone:

Mateusz Mieszalski

Pracuję jako dyrektor ds. e-marketingu: prowadzę szkolenia z reklamy na Facebooku, Google, komunikacji w social media. Mam również własną agencję interaktywną Codeasy. Wraz z zespołem planuję i realizuję kampanie, które sprzedają.