Skip to main content

Po co zapobiegać zaznaczaniu tekstu i kopiowaniu / wklejaniu w witrynie WordPress?

Wielu blogerów stwierdza, że ​​ich treści są kradzione i wykorzystywane bez pozwolenia.

Może się to zdarzyć w wyniku automatycznego pobierania treści . Może się to również zdarzyć, jeśli ktoś ręcznie skopiuje część lub całość Twoich treści.

Jednym ze sposobów utrudnienia tego jest zapobieganie kopiowaniu i wklejaniu Twojego tekstu. Możesz to zrobić, utrudniając im zaznaczanie tekstu w Twojej witrynie.

Pamiętaj, że znający się na technologii użytkownicy mogą nadal wyświetlać kod źródłowy lub używać narzędzia Inspect, aby kopiować wszystko, co chcą. Techniki te nie powstrzymają również osób, które używają narzędzi do automatycznego blogowania do pobierania treści za pomocą RSS.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się kilku sposobom zapobiegania zaznaczaniu i kopiowaniu tekstu w WordPress.

Zapobieganie zaznaczaniu tekstu za pomocą CSS

Ta metoda jest prostsza i wystarczy dodać niestandardowy kod CSS do motywu WordPress. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat dodawania niestandardowego CSS do swojej witryny, zanim zaczniesz.

Najpierw musisz odwiedzić stronę Wygląd »Dostosuj w obszarze administracyjnym WordPress, aby uruchomić moduł dostosowywania motywu .

W dostosowywaniu motywu musisz kliknąć kartę Niestandardowy CSS w lewej kolumnie.

Teraz zobaczysz pole do dodania niestandardowego CSS do motywu WordPress. Po prostu skopiuj i wklej następujący kod CSS do tego pola.

 {
 -webkit-touch-callout: none; /* iOS Safari / -webkit-user-select: none; / Safari / -khtml-user-select: none; / Konqueror HTML / -moz-user-select: none; / Old versions of Firefox / -ms-user-select: none; / Internet Explorer/Edge / user-select: none; / Non-prefixed version, currently supported by Chrome, Opera and Firefox */
 } 
Mateusz Mieszalski

Pracuję jako dyrektor ds. e-marketingu: prowadzę szkolenia z reklamy na Facebooku, Google, komunikacji w social media. Mam również własną agencję interaktywną Codeasy. Wraz z zespołem planuję i realizuję kampanie, które sprzedają.