Skip to main content

Koszt sklepu internetowego zależny jest od wielu składników. Jeśli planujesz postawić taki serwis, przeczytaj uważnie ten artykuł, który przybliży Ci za gotowy sklep internetowy, który potrzebujesz. Podpowiem Ci tutaj jaki CMS wybrać, które funkcjonalności sklepu są ważne i wymagane, a które można dodać z czasem lub nawet wcale nie używać. Opowiem o płatnościach, metodach wysyłki, zabezpieczeniach i zgodności z RODO. Gotowy? Zaczynajmy!

Sklep internetowy

To platforma służąca do sprzedaży naszych produktów lub usług. Sklep internetowy, może posiadać zarówno osoba z działalnością gospodarczą, jak i bez działalności. Bowiem istnieją płatności online, które umożliwiają podpisanie umowy przez osoby prywatne. Jeśli wiesz już, że niezależnie od tego czy posiadasz firmę, czy też chcesz najpierw wypróbować się w roli sprzedawcy bez konieczności zakładania firmy. Możesz zacząć poszukiwania w sieci, jak gdzie i za ile postawić swój pierwszy sklep online.

Koszt sklepu internetowego

Ile powinieneś zapłacić za sklep, i gdzie go kupić? Możliwości dziś mamy całkiem sporo, ponieważ na rynku jest sporo firm oferujących sprzedaż takich produktów czy usług jak sklep internetowy. Kogo zatem wybrać i czym się kierować? Na początek musisz określić co, gdzie, jak i w jakiej ilości chcesz sprzedawać. Jeśli planujesz sprzedaż lokalną, to na pewno nie potrzebujesz potężnej platformy sprzedażowej, a prostego lokalnego sklepiku. Kolejna opcja to sprzedaż na terenie kraju. Tutaj potrzebny jest Ci już profesjonalny sklep, który swoim wyglądem przyciągnie potencjalnego klienta, funkcjonalnościami zatrzyma go na dłużej i podpowie co może u Ciebie kupić, oraz dlaczego właśnie u Ciebie. Jak się domyślasz taki sklep będzie już droższy od poprzednika, ponieważ posiada więcej elementów, lepszą grafikę i funkcjonalność. Kolejny i ostatni sklep, na skalę światową / międzynarodową, to platforma pisana od podstaw, z profesjonalną grafiką, wielojęzycznością, zaawansowanymi funkcjami, zabezpieczeniami itd. Określ, do której grupy łapie się Twój sklep.

Cennik sklepu online

  • Prosty podstawowy sklep internetowy możesz stworzyć w widełkach: 2 500zł – 3 500zł brutto. 
  • Bardziej zaawansowany sklep, z ważnymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem: 5 000zł – 8 000zł brutto.
  • Zaawansowana platforma na rynek globalny, z całym zapleczem funkcji i automatyzacją: 10 000zł+

Oczywiście wszystkie powyższe wyceny, są jedynie przybliżoną podpowiedzią dla osób, które zastanawiają się nad e-biznesem. Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie i może różnić się od cen podanych wyżej, dlatego nie sugeruj się nimi w 100%, a jedynie miej je na uwadze jako punk, od którego powinieneś startować.

Gdzie zlecić stworzenie sklepu internetowego

Oczywiście jest wiele miejsc, w których możesz nabyć taki sklep, jednak my polecimy nasze usługi, z racji na 100 procentowe zadowolenie naszych dotychczasowych klientów, gdzie zrealizowaliśmy już ponad 90 projektów.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą gdzie szybko i zupełnie za darmo wycenimy koszt realizacji Twojego sklepu online.

Mateusz Mieszalski

Pracuję jako dyrektor ds. e-marketingu: prowadzę szkolenia z reklamy na Facebooku, Google, komunikacji w social media. Mam również własną agencję interaktywną Codeasy. Wraz z zespołem planuję i realizuję kampanie, które sprzedają.