Skip to main content

Szukasz najlepszej wtyczki zapory WordPress do swojej witryny? Wtyczki zapory sieciowej WordPress chronią Twoją witrynę przed włamaniami, atakami typu brute force i rozproszoną odmową usługi (DDoS). W tym artykule porównamy najlepsze wtyczki zapory sieciowej WordPress i ich zestawienie.

Co to jest wtyczka WordPress Firewall?

Wtyczka zapory WordPress (znana również jako zapora aplikacji internetowej lub WAF) działa jako tarcza między Twoją witryną a całym ruchem przychodzącym. Te zapory sieciowe aplikacji internetowych monitorują ruch w Twojej witrynie i blokują wiele typowych zagrożeń bezpieczeństwa, zanim dotrą do Twojej witryny WordPress. Oprócz znacznej poprawy bezpieczeństwa WordPress , często te zapory sieciowe aplikacji internetowych przyspieszają również Twoją witrynę i zwiększają wydajność. Dostępne są dwa popularne typy wtyczek zapory WordPress.

Zapora sieciowa na poziomie DNS — zapory te kierują ruch w witrynie przez ich serwery proxy w chmurze. Dzięki temu mogą wysyłać tylko prawdziwy ruch na Twój serwer sieciowy.

Zapora na poziomie aplikacji — te wtyczki zapory badają ruch po dotarciu do serwera, ale przed załadowaniem większości skryptów WordPress. Ta metoda nie jest tak skuteczna, jak zapora na poziomie DNS w zmniejszaniu obciążenia serwera.

Zalecamy korzystanie z zapory na poziomie DNS, ponieważ są one wyjątkowo dobre w identyfikowaniu prawdziwego ruchu w witrynie internetowej od złych żądań. Sprawdzają odwiedzająych, śledząc tysiące stron internetowych, porównując trendy, szukając botnetów, znanych złych adresów IP i blokując ruch na stronach, których użytkownicy normalnie nigdy by nie zażądali. Nie wspominając, że zapory sieciowe na poziomie DNS znacznie zmniejszają obciążenie serwera hostingowego WordPress , co zapewnia, że ​​Twoja witryna nie ulegnie awarii.

1. Sucuri

Sucuri to wiodąca firma zajmująca się bezpieczeństwem stron internetowych dla WordPress. Oferują zaporę ogniową na poziomie DNS, zapobieganie włamaniom i brute force, a także usługi usuwania złośliwego oprogramowania i czarnej listy. Cały ruch w Twojej witrynie przechodzi przez ich serwery cloudproxy, na których skanowane jest każde żądanie. Przepuszczany jest legalny ruch, a wszystkie złośliwe żądania są blokowane. Sucuri poprawia również wydajność Twojej witryny, zmniejszając obciążenie serwera dzięki optymalizacji buforowania, akceleracji witryny i Anycast CDN (wszystkie w zestawie). Chroni Twoją witrynę przed SQL Injections, XSS, RCE, RFU i wszystkimi znanymi atakami.

Konfiguracja ich WAF jest dość łatwa. Musisz dodać rekord DNS A do swojej domeny i wskazać serwer proxy Sucuri zamiast swojej witryny.

2. Cloudflare


Cloudflare jest najbardziej znany z bezpłatnej usługi CDN, która obejmuje również podstawową ochronę przed atakami DDoS. Jednak ich bezpłatny plan nie obejmuje zapory sieciowej aplikacji. W przypadku WAF musisz zarejestrować się w ich planie Pro. Cloudflare jest również zaporą ogniową na poziomie DNS, co oznacza, że ​​ruch przechodzi przez ich sieć. Poprawia to wydajność Twojej witryny i skraca przestoje w przypadku wyjątkowo dużego ruchu. Plan Pro obejmuje tylko ochronę DDoS przed atakami warstwy 3. Do ochrony przed zaawansowanymi atakami DDoS w warstwie 5 i 7 potrzebny będzie przynajmniej ich biznes plan.

Cloudflare ma swoje zalety, które obejmują CDN, buforowanie i większą sieć serwerów. Minusem jest to, że nie oferują skanowania bezpieczeństwa na poziomie aplikacji, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, usuwania czarnej listy, powiadomień i alertów dotyczących bezpieczeństwa. Nie monitorują również Twojej witryny WordPress pod kątem zmian plików i innych typowych zagrożeń bezpieczeństwa WordPress.

3. Wordfence

Wordfence to popularna wtyczka bezpieczeństwa WordPress z wbudowaną zaporą sieciową aplikacji internetowej. Monitoruje Twoją witrynę WordPress pod kątem złośliwego oprogramowania, zmian plików, SQL i innych. Chroni również Twoją witrynę przed atakami DDoS i brute force. Wordfence to zapora na poziomie aplikacji, co oznacza, że ​​zapora jest uruchamiana na serwerze, a zły ruch jest blokowany po dotarciu do serwera, ale przed załadowaniem witryny. Nie jest to najskuteczniejszy sposób blokowania ataków. Duża liczba złych żądań nadal będzie zwiększać obciążenie serwera. Ponieważ jest to zapora na poziomie aplikacji, WordPress nie jest wyposażony w sieć dostarczania treści (CDN).

Wordfence zawiera skanowanie bezpieczeństwa na żądanie, a także skanowanie zaplanowane. Umożliwia także ręczne monitorowanie ruchu i blokowanie podejrzanie wyglądających adresów IP bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress. Aby uzyskać zaawansowaną zaporę na poziomie aplikacji, potrzebujesz wersji Premium.

4. Jetpack

Jetpack to popularna wtyczka WordPress, która zawiera zestaw funkcji, w tym zabezpieczenia WordPress i kopie zapasowe. Podobnie jak WordFence, Jetpack jest zaporą ogniową na poziomie aplikacji, co oznacza, że ​​zły ruch jest blokowany po dotarciu do serwera hostingowego WordPress .Ich bezpłatny plan oferuje bardzo podstawową ochronę przed brutalną siłą i monitorowanie przestojów. Aby odblokować codzienne automatyczne kopie zapasowe i automatyczne filtrowanie spamu, konieczne będzie uaktualnienie do przynajmniej planu Personal. Jednak aby naprawdę odblokować automatyczne skanowanie złośliwego oprogramowania i poprawki bezpieczeństwa, które oferują dostawcy tacy jak Sucuri, będziesz musiał korzystać z profesjonalnego planu Jetpack.

Mateusz Mieszalski

Pracuję jako dyrektor ds. e-marketingu: prowadzę szkolenia z reklamy na Facebooku, Google, komunikacji w social media. Mam również własną agencję interaktywną Codeasy. Wraz z zespołem planuję i realizuję kampanie, które sprzedają.